Organizowanie spacerów w poszukiwaniu natury dla mieszkańców Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego to doskonała forma rehabilitacji społecznej i ruchowej. Podczas takich wyjść mieszkańcy poznają gatunki roślin i zwierząt, zbierają dary natury i fotografie w plenerze.